Teenused perele

Humala Kalabaasil on rõõm tõdeda, et meie teenused on aastate jooksul saanud lastega perede hulgas päris populaarseks. 

Ilmselt peamine põhjus on see, et Humala Kalabaas on teenusepakkujana arenenud täpselt tempos nagu tema peremees lapsevanemana. 2015 sai peremees lapsevanemaks ning 2015 teenindas Humala Kalabaas esimesed kliendid, kes tasusid teenuste eest esitatud arve alusel.  Iga Humala Kalabaasi teenus on sündinud osaliselt arvestades laste ja perede vajadusi. Laps vajab, et oleks mõnus, põnev ja lõbus ning lapsevanema lähedus. Lapsevanem vajab rõõmu lapse rõõmu üle, turvatunnet lapse turvalisusest ja puhkehetke, mil laps kas magab lõunauinakut, tegeleb oma asjadega või teeb midagi toredat teise pereliikme või sõbraga. Perele sobivad teenused toome välja koos piltidega. 

Matkapaat "Augupill"

Tagasiside lapsevanematelt, kes valisid oma 2 aastase lapsega kalale minekuks Augupilli- " Me ei ole terve 2 aasta jooksul saanud ennast kordagi niimoodi välja lülitada ja puhata nagu sellel paadiretkel! Laps mängis ja magas kajutis oma lõunaund, vahepeal tegime süüa, kui laps paadi püügialale tuli, ei olnud muretki, et ta vette võiks kukkuda! Õhtul ja hommikul sai lõpuks ometi rahulikult kala püüda kui naine ja laps kajutis magasid. Mega! Ja ka naine ning laps jäid väga rahule!" 

Matkapaat "Augupill" on 6,2x 2m, suur, terasest, kandiline, lapik ja ruumikas kajutiga paat, mis on kohandatud peamiselt püügiks põhjaõngedega. Köetava kajuti põrandast moodustub madratsite abil  1,6x 2m pehme voodi. Voodi ümber käib suvel sääsevõrk ning  putukad ei pääse ei und segama ega lõunaund magava lapse kallale. Paadis on nii pliit veekannuga kui ka soovi korral söegrill.  Paadil on ahtris redel mis võimaldab suvalises kohas harrastada "metsikut ujumist". Eriti mõnus on ujuda enne magamaminekut ja looduskaunis kohas paadis ärgates.  Paati on ehitatud käsitööna spetsiaalne valgustussüsteem mitmekülgse ja mugava kasutamise huvides.  Püügialal valgustavad erinevad valgustid püüdvaid õngi, püügiala põrandat madalalt ja kõrgelt. Kajutis on olmevalgus, "romantikavalgus" ja laste unevalgus. Samuti saab panna kajutisse sisenemata põlema tule, et näiteks kontrollida magava lapse heaolu või võtta pimedas midagi kajuti laualt magajaid segamata. Paadil on ka spetsiaalsed sõidutuled juhuks, kui peaks olema vajadus liikuda kottpimedas või uduga. Kõik paadil olevad kirjad on helkurmaterjalist, et tõsta paadis viibijate turvalisust pimedal ajal. Paadi ahtris on ka eraldi tuli juhuks, kui paat on ööpüügiks pilliroogu pargitud ja jõge mooda liiga lähedale liikuvale paadile on vaja oma kohalolust märku anda. Kajutisse on jäetud paati mitterooliv vana rool, mille abil meeldib lastele mängult paati juhtida. Peresõbralik matkaaat sobib pikemateks avastusretkedeks Emajõe Suursoos, erinevat liiki kalade tabamiseks, loodusesse ööbima jäämiseks, lastega kalareisiks,  metsikus looduses ujumiseks, paadiretkedeks Emajõel ja lihtsalt metsikus looduses mõnusalt viibimiseks. Ja loomulikult ning eriti hästi- põhjaõngedega seltskondlikuks kalalkäiguks Emajõel! 

Talipüügipäev peredele

Talipüügipäev peredele on kujunenud üldnimetajaks lapsevanemate ja perede poolt soovitud talipüüki sisaldavatele teenustele.  Mõnikord soovivad lapsevanemad, et sisustaksime nende laste talvepäeva värskes õhus talipüügiga, et nad ise saaksid lähipiirkonnas tööpäevasel ajal midagi muud teha. Mõnikord soovivad lapsevanemad sisustada toreda talipüügipäevaga kalastushuvilise lapse sünnipäeva. Mõnikord on lapsevanematel endal suur kirg kalapüügi vastu ja soovivad, et aitaksime neil lapsi "nakatada kalapüügipisikusse", mõnikord on lapsed ise väga kalastushuvilised ning kalastamiskogemuseta lapsevanem tahab saada koos lapsega talikalastuse algõpet, et leida lapsega koos ühist aega looduses veeta aitav hobi. Seni oleme kõigi nende soovidega hästi toime tulnud. 

Humala Kalabaas on aastaid viinud läbi Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuse organiseeritud "Kogupere kalastusringi" mis toimub ka talvel. Humala Kalabaasi peremees on ise lapsevanem,  kelle last eriti kalapüük ei huvita, mistõttu on tulnud lapse kalale kaasa meelitamiseks leida erinevaid põnevaid lahendusi, mis lapsele meeldiks. Lapsevanemana on Humala Kalabaasi peremees läbinud erinevaid vanemluskoolitusi nagu näiteks Gordoni perekool (mis õpetab konfliktivaba ja toetava suhtluspsühholoogia võtteid, lapse kuulamist ja aitamist) ja "Imelised Aastad" (mis õpetab ehitama suhtluses lapsega tugevat suhete vundamenti). Kogemus lapsevanemana, vanemluskoolitused ja pikaaegne laste huviringi juhendamine on andnud oskused, mida lapsevanemad ja ka nende lapsed on meie talipüügipäevadel väga hinnanud. Perede talipüügipäevadel juhendame kätte talipüügi algteadmised, näitame kalade käitumise seost püügivõtetega kajaloodi abil ning kokkuvõttes arendame sellega motoorika, ajutegevuse ja tunnetuse sünkroonset koostööd.  Talipüügipäev peredele ei ole võrreldav süvaharrastajate püügipäevadega Peipsi järvel, kus trotsides paksudes vammustes külma , tuult, vihma ja lörtsi, püütakse sageli kalu kilode kaupa. Päev peipsil aga reeglina ei ole jõukohane ei algajale, oskamatule lapsevanemale ega ka paljudele tavaharrastajatele juba pelgalt puuduliku spetsiifilise riietuse näol.  Meie püügipäevad toimuvad Luunja Jõesadamas, mis pakub Emajõega ühendatuse tõttu meeldivaid kalaüllatusi kuid päevaga 15kg Ahvenat välja püüda ei ole üldiselt reaalne.  Talipüügipäev peredele sobib neile kes soovivad veeta lastega toreda päeva looduses, Tartu kesklinnast 15 min autosõidu kaugusel, nii, et saab vahepeal soojas käia, võibolla püüda jäält kala elus esimest korda ja seda kõike oma tavapärasest mugavustsoonist liialt välja minemata.  On ka juhtunud, et tulihingeline kalamees toob meie juurde kõige pealt oma lapsed ning hiljem ka töökoosoleku raames oma kolleegid ja äripartnerid, kes keelduvad veetmast 8 tunnist hardcore talipüügipäeva trotsides Peipsi tuult ja pakast. 

Peredele suunatud talipüügipäevade sisuna saame pakkuda: